ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5657479
*
nr 565 7479
Spegel
1890-tal, höjd: 90
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2009
kl 19:25:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 23:49:46
1
700 kr
9/2 17:38:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23
*
Spegel
nr 565 7479
Spegel
1890-tal, höjd: 90
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 23:49:46 | 1 | 700 kr |
9/2 17:38:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23